1990 yılında Lefkoşa’da doğdu. 2007 yılında Girne Anafartalar Lisesinden lise3 3’ler arası birinci ve okul ikincisi olarak mezun oldu ve psikoloji eğitimine Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümünde başladı.

Lisans bitirme tezini “Girne’de Kumar Davranışı’nın Yaygınlığı” konusunda yaptı. Psikoloji lisans eğitimini 2012 yılında Fen-Edebiyat Fakültesi birincisi olarak tamamladı. Aynı yıl Yakın Doğu Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansına başladı.

2014 yılında yüksek lisans bitirme tezini “KKTC’de Kadınlar Arasında Eş İlişkilerinde Şiddetin Yaygınlığı, Risk Faktörleri ve Psikolojik Belirtiler” konusunda yaptı. Aynı yıl 4.00/4.00 ortalama ile yüksek lisansını birincilikle tamamladı ve Yakın Doğu Üniversitesi klinik psikoloji doktora programına başladı.

Eğitim hayatı süresince Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ve Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde klinik psikoloji stajlarını, özel bir kreşte gelişim psikolojisi stajını tamamladı. Ayrıca gerek lisans gerek yüksek lisans eğitimi boyunca kongre, konferanslar, sempozyumlar ve seminerlerin yanı sıra, kendini tanımayla ilgili bir çok etkileşim gruplarına ve psikodrama gruplarına katılmıştır.

2012-2013 Güz Dönemi’nden Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde araştırma asistanı olarak çalışmaya başlamıştır. 2013-2014 Dönemi’nden itibaren ise Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak görev almaktadır. 2014 yılından beri ise Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmektedir.2017 yılında psikoloji doktora programını birincilikle tamamladı ve 2018 yılında “yardımcı doçent” ünvanını almaya hak kazandı. 2014 yılında Türkiye’de 50. Ulusal Psikiyatri Kongresi Araştırma Bildiri Ödülü’nü, 2016 Yakın Doğu Üniversitesi Genç Araştırmacı Ödülünü, 2017 yılında11. Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi’nde ikincilik ve aynı yıl Yakın Doğu Üniversitesi Genç Araştırmacı Ödülünü, 2018’de 54. Psikiyatri Kongresinde üçüncülük ve 12.Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresinde birincilikolmak üzere toplam 6 bilimsel ödülü mevcuttur. 33’e aşkın yüksek lisans tezi yönetmiş, uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan 32’ye aşkın bilimsel yayını, 22’ye aşkın bildiri sunumu ve 3 kitap bölümü vardır. Halen aktif olarak birçok bilimsel çalışmada görev almaktadır.

Almanya Wiesbadener Academia für Psychotherapie (WIAP) onaylı Pozitif Psikoterapist ve Aile Terapisisti’dir, Amerika Birleşik Devletleri Madde Kullanımı Danışmanlar birliği onaylı Madde Bağımlılığı danışmanı ve EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) uygulayıcısıdır. 2012-2016 yılları arasında Türkiye’nin ilk psikodrama terapistlerinden Doç. Dr. Ülgen Okyayuz terapistliğinde yürütülen “Grup Psikoterapisi” dersinde 3 yıl boyunca yardımcı grup terapisti olarak bulunma hakkı kazanmıştır. Aynı zamanda 2016 yılından beri KKTC Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü Eğiticilerindendir. 2012 yılından beri uzman klinik psikolog olarak çalışmaktadır.

2013 yılından beri Kıbrıs Psikoterapi Derneği’nde yönetim kurulu üyesidir. 2014 yılından beri çeşitli gazetelerde uzman klinik psikolog olarak yazılar yazmakta ve birçok tv programlarında, sohbet toplantılarında, konferanslarda, youtube kanalında vb. psikolojiyle ilgili çalışmalar yapmakta ve sunmaktadır. Halen, Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkan Yardımcısı ve öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.