1990 yılında Lefkoşa’da doğdu. 2007 yılında Girne Anafartalar Lisesinden mezun oldu ve psikoloji eğitimine Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümünde başladı.

Lisans bitirme tezini “Girne’de Kumar Davranışı’nın Yaygınlığı” konusunda yaptı. Psikoloji lisans eğitimini 2012 yılında Fen-Edebiyat Fakültesi birincisi olarak tamamladı. Aynı yıl Yakın Doğu Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansına başladı.

2014 yılında yüksek lisans bitirme tezini “KKTC’de Kadınlar Arasında Eş İlişkilerinde Şiddetin Yaygınlığı, Risk Faktörleri ve Psikolojik Belirtiler” konusunda yaptı. Aynı yıl 4.00/4.00 ortalama ile yüksek lisansını birincilikle tamamladı ve Yakın Doğu Üniversitesi klinik psikoloji doktora programına başladı.

Eğitim hayatı süresince Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ve Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde klinik psikoloji stajlarını, özel bir kreşte gelişim psikolojisi stajını tamamladı. Ayrıca gerek lisans gerek yüksek lisans eğitimi boyunca kongre, konferanslar,sempozyumlar ve seminerlerin yanı sıra, kendini tanımayla ilgili bir çok etkileşim gruplarına ve psikodrama gruplarına katılmıştır.

2012 yılından beri Girne’de  özel bir hastanede ve Lefkoşa’da Lefkoşa Psikiyatri Merkezi’nde uzman klinik psikolog olarak çalışmaktadır.

2012-2013 Güz Dönemi’nden Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde araştırma asistanı olarak çalışmaya başlamıştır. 2013-2014 Yaz Dönemi’nden itibaren ise Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak görev almaktadır. 2015 yılından beri ise Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmektedir. Şu an 2014 yılında başladığı doktora eğitiminin tez yazım aşamasındadır.

Wiesbadener Academia für Psychotherapie (WIAP) onaylı Pozitif Psikoterapi ve Aile Terapisi, Amerika Birleşik Devletleri Madde Kullanımı Danışmanlar birliği onaylı Madde Bağımlılığı danışmanı ve EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) uygulayıcısıdır. 2012-2016 yılları arasında Türkiye’nin ilk psikodrama terapistlerinden Doç. Dr. Ülgen Okyayuz terapistliğinde yürütülen “Grup Psikoterapisi” dersinde yardımcı grup terapisti olarak bulunma hakkı kazanmıştır. Aynı zamanda 2016 yılından beri KKTC Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü Eğiticilerindendir .

2014 yılında Prof. Dr. Mehmet Çakıcı ve Doç. Dr. Ebru Çakıcı ile birlikte 50. Ulusal Psikiyatri Kongresi Araştırma Bildiri Ödülü’nü “KKTC’de kumar davranışının yaygınlığı, risk faktörleri ve kültürlenme tutumları ile ilişkisi” isimli araştırma ile kazanmıştır. 2016 yılı Yakın Doğu Üniversitesi Genç Araştırmacı Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

2013 yılından beri Kıbrıs Psikoterapi Derneği’nde yönetim kurulu üyesidir. Bir çok yabancı ve Türk Dergilerde bilimsel yayınlar yapmış ve bilimsel kongrelerde araştırma sunumları gerçekleştirmiştir.

2014 yılından beri çeşitli gazetelerde uzman klinik psikolog olarak yazılar yazmakta ve birçok tv programlarında, sohbet toplantılarında, konferanslarda vb. psikolojiyle ilgili çalışmalar yapmakta ve sunmaktadır.